Захранването – възможни проблеми

Захранването на кърмачето е дълъг процес, който цели да подготви организма и да извърши прехода от мляко към твърди храни. Макар някои педиатри да съветват за ранно захранване от 4 месец, храносмилателната система на бебето преди шестия месец не е готова за други храни, така че избързването е ненужно и безсмислено. Млякото си остава най-важната храна за бебето през първата му годинка!

След шестия месец започва постепенното въвеждане на нови различни храни. Как точно става този процес има достатъчно материали по други блогове, за това ще се фокусирам върху проблемите, които захранването може да създаде за малкото стомахче и как да ги решим чрез хомеопатия.

Всяка първа среща с нов тип храна натоварва и смущава храносмилателната система на бебето. Това че давате пасирана храна (пюре) не оказва голяма разлика при преработването й, а единствено улеснява поглъщането. Храносмилателната система на бебето се развива през първата годинка, че и след това, поради което бебето няма капацитета да обработва много храни, независимо дали са пасирани или не.

Именно заради неразвитата храносмилателна система трябва да въвеждаме храните постепенно и в малки количества, увеличавайки ги внимателно, за да може организма на бебето да се нагажда. Когато бебето поеме голямо количество от нова храна, има няколко потенциални проблема. Първо, разбира се, е рискът от алергии – винаги когато давате някоя храна за пръв път започнете с малко количество и изчакайте поне 24 часа преди да повторите. Второ, рискувате тази храна да натовари храносмилателната система твърде много и да доведе до болки, подуване, газове, запек, разстройство и други.

Въпреки цялото ви внимание немуниемо ще се сблъскате и с подобни проблеми. И докато стандартната медицина няма много методи да помогне на бебчето в такива ситуации, то хомеопатията предлага лесни и ефективни решения. В нашата практика предлагаме препарата на Немския хомеопатичен съюз - Гастрокинд – комплексният продукт от 5 активни съставки (Arsenicum album, Croton tiglium, Okoubaka, Hepar sulfuris и Veratrum album) лекува стомашно-чревните разстройства, съпроводени със запек, тежест, подуване, гадене, диария и други.  При остри оплаквания се взема по 1 таблетка Гастрокинд на всеки час, максимум до 6 таблетки дневно, при деца до 1 година, или по 2 таблетки на всеки час (12 дневно) при деца от 1 до 6 години.

Тази публикация е в категория детска хомеопатия, заболявания. Запази връзката към нея.
18 отговора на Захранването – възможни проблеми
  1. Sashka Avramova казва:

    az zapo4nah da zahranvam moeto beb4e sled 4tiq mesec s mle4ni ka6i,pureta,sokove i nektari.interesnoto e 4e toi ima6e takiva problemi predi da zapo4ne s po tvarda hrana-alergii,zapek,taka sega kogato pak go boli stomaha nz dali ne e ot hranata?

    • Еми казва:

      Деца, склонни към алергии, не бива да се захранват толкова рано! Жалко, че педиатъра не ти го е казал – ако си изчакала до 6-7 месец щеше да е много по-добре. Също така нашата педиатърка изрично каза плодови сокове и нектари да се въведат по-късно, защото ако привикне в началото към сладкия им вкус после по-трудно прояжда зеленчуци и т.н.

  2. Sashka Avramova казва:

    zapoznata sam s predlojenoto ot vas lekarstvo,no ne sam go opitala.Dokolko e efikasno?

    • admin казва:

      Мога да ви разкажа за моя личен опит с Гастрокинд и то при самата мен, защото това е препаратът, без който не отивам на море. За 3 дни в дозировка 2-3 пъти по 10 таблетки разтворени в топла вода се справям с неприятните ентеровируси през лятото. Що се отнася за малките пациенти – според СЗО (Световната здравна организация) не трябва да захранвате детето преди 6-ия му месец. Иначе рискувате да предизвикате бурни реакции към новите храни, защото стомахът все още е незрял. Храната не може да бъде преработена и се стига до подуване, разстройства, запек. Препоръчвам ви да давате Гастрокинд задължително, щом вече захранвате. Така стресът за стомаха на детето ще е по-малък.
      Съставките успокояват стомаха и подобряват кръвообращението му, което помага за по-лесното преработване на храната. Колко голямо е точно детето ви?

  3. теодора драганова казва:

    А капките био гайа хомеопатични ли са…

  4. Dimitrova казва:

    Здравейте,
    Аз също захраних бебчо към 4-ти месец по препоръка на педиатъра и сега го отчитам като грешка. Дори коликите не бяха минали все още, а ние започнахме с ябълково пюре. Както и да е-следващите деца предполагам се гледат много по-разумно, имайки предвид опита от предишните.
    Мисълта ми е, че вече сме на 6 и все още беба има доста газове, които често са съпроводени с болка. Мисля да пробвам гастрокинд. В момента приемаме дентокинд за зъбките. Могат ли да се комбинират два и повече хомеопатични продукта, тъй като май имаме нужда и от дермокинд. Дали няма да си противодействат всички, ако се взимат в един ден?

  5. Весела казва:

    Започнах да захранвам детето си на 6м.След захранването се появи слуз в изпражненията.Правихме изследвания – няма бактерии. Може ли това да се дължи на алергия от някоя храна или към белтъка на млякото(на АМ), защото и преди това съм забелязвала, но са единични случаи които не ме притесняваха. Каква сол може да приема(8м.в момента)

    • tsveti казва:

      Здравейте, Има ли други оплаквания, трудно ли се изхожда или са по-течни изпражненията?

      • Весела казва:

        Изхожданията са предимно твърди и по-тъмни, понякога има затруднения като се изхожда на няколко пъти по малко.Веднъж излезе само слуз, което ме притесни( беше с неприятна миризма). Точно тогава пуснахме и изследванията, след прегледа гастроентереоложката смени млякото с хипоалергенно, но няма резултат до момента(2седмица сме на това мляко).Не повръща и няма газове.

        • Весела казва:

          Също така искам да попитам как мога да комбинирам Имунокинд(профилактично) и Гастрокинд и колко дълъг трябва да е приемът?

          • tsveti казва:

            Здравейте,
            Имунокинд 3 пъти по 1 таблетка на ден, а Гастрокинд до 6 таблетки на ден. Имунокинд 2-3 месеца, а Гастрокинд за 2-3 седмици така и после по 3 таблетки на ден.

        • tsveti казва:

          Здравейте, При вас трябва комплекс от неща. Гастрокинд вече обсъдихме, солите са №8 и №10 по 2 таблетки от сол на ден за месец. Добър вариант са пробиотиците. Например Ацедуфилус и Бифидус. Дават се минимум за месец по 1 таблетка от всеки, разтворени в мляко или кърма. Нормално е изпражненията да станат зеленикави, защото те съдържат водорасли. Мисля, че това ще е достатъчно. Важното е просто да се регулира стомаха и да се подпомогне по естествен път. Пишете как се развиват нещата. Ще се радвам да бъда полезна.

          • Весела казва:

            Много благодаря за бързите отговор! Давам му биогая от втория месец – не съм прекъсвала приема, не знам дали е добър вариянт за пробиотик. Ще пробвам с изброените от Вас по-горе.

          • tsveti казва:

            Здравейте, Аз давах от тях по препоръка на моя хомеопат и ефектът беше много добър. Надявам се и на вас да помогнат.

  6. Весела казва:

    Здравейте, отново! Проблема със слузта не изчезва. Ходихме за второ мнение, след като са отхвърлени вариантите за гъби и бактерии остава съмнение за алергия към белтъка на кравето мляко(тъй като се редува запек с по-редки изпражнения и чести обриви), което се доказва с тест, но предвид времето не е сега момента. Смениха пак млякото с Фризопеп(втори ден сме с него), продължавам да давам гастрокинд(дали обаче е удачно при евентуална такава алергия).Спрях биогая все пак това е пробиотик (който съдържа вещества от мляко и би могъл да е евентуален дразнител за детето). Какво бихте ме посъветвали и какви препати могат да се ползват, да продължа ли гастрокинд или да го заменя с нещо друго? Благодаря предварително за отговора!

    • tsveti казва:

      Здравейте, Дайте ми малко време да направя консултация със специалист, тъй като има много неизвестни при вас. Ще ви пиша пак.

Вашият коментар

Вашият email адрес няма да бъде публикуван Задължителните полета са отбелязани с *

*

Можете да използвате тези HTML тагове и атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>